bovid ماشین مونتاژ وارداتی سرگرمی ماشین

bovid: ماشین مونتاژ وارداتی سرگرمی ماشین

گت بلاگز اخبار بین الملل نینیستو بار دیگر رئیس‌جمهوری فنلاند شد

سولی نینیستو ۶۹ ساله که روابط حسنه‌ای با ولادیمیر پوتین دارد، جهت یک دوره شش ساله دیگر به عنوان رئیس‌جمهوری فنلاند گزینش شد. 

نینیستو بار دیگر رئیس‌جمهوری فنلاند شد

نینیستو بار دیگر مدیر جمهوری فنلاند شد

عبارات مهم : روسیه

سولی نینیستو ۶۹ ساله که روابط حسنه ای با ولادیمیر پوتین دارد، جهت یک دوره شش ساله دیگر به عنوان مدیر جمهوری فنلاند گزینش شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، نینیستو میانه رو توانست در انتخابات یکشنبه با کسب اکثریت قاطع ۶۲.۷ درصد آراء در همان دور اول رقبایش را شکست دهد و در مقام ریاست جمهوری بماند. او با وعده متعادل سازی روابط با روسیه و ائتلاف نظامی ناتو نظر رای دهندگان را جلب کرد. بعد از او پکا هاویستو، رقیب او از حزب سبزهای فنلاند توانست تنها ۱۲.۴ درصد رای بگیرد.

نینیستو بار دیگر رئیس‌جمهوری فنلاند شد

سولی نینیستو، مدیر جمهوری منتخب و کنونی فنلاند به خبرنگاران گفت: از این همه حمایت شگفت زده شدم. باید آنقدر جهت مردمم زحمت بکشم که ارزش این حمایت را نشان دهد. نمی خواهم وعده بدهم که تغییراتی ایجاد می کنم تا فقط حرفی زده باشم. ما دقیقا اتفاقاتی که خارج از فنلاند رخ می دهد، در عرصه جهانی پیگیری می کنیم و اگر مورد نیاز شد قطعا تصویر العمل نشان خواهیم داد.

این نخستین بار از وقت عوض کردن سیستم انتخاباتی در ۱۹۹۴ به آرای مستقیم مردمی است که نینیستوی حامی اتحادیه اروپا می تواند در همان دور اول انتخابات پیروز شود. همچنین لائورا هوهتساری، از سیاستمداران مردد به اروپا از حزب ناسیونالیست فنلاندی ها و پاوو ویرینن، نامزد مستقل به ترتیب ۶.۹ و ۶.۲ درصد رای آوردند. همکاری مردمی هم ۶۹.۹ درصد بود.

سولی نینیستو ۶۹ ساله که روابط حسنه‌ای با ولادیمیر پوتین دارد، جهت یک دوره شش ساله دیگر به عنوان رئیس‌جمهوری فنلاند گزینش شد. 

نینیستو در دور اول ریاست جمهوری خود توانست روابط با مسکو را حفظ کند و این در حالی بود که این کشور از تحریم های اقتصادی غرب علیه روسیه به بر سر الحاق شبه جزیره کریمه از اوکراین به خاک روسیه در سال ۲۰۱۴ حمایت کرد.

فنلاند با ۱۳۴۰ کیلومتر مرز یکسان و تاریخی پر فراز و نشیبی با روسیه، روابط نزدیک با ناتو را هم حفظ کرد ولی کاملا عضو آن نیست تا به سنت دیرینه خود که عدم رویارویی با روسیه باشد، پایبند بماند. مدیر جمهوری فنلاند مسوول سیاست خارجی و دفاعی به همراه دولت است ولی این سمت در چند دهه گذشته عمدتا به سمتی نمادین است.

واژه های کلیدی: روسیه | فنلاند | انتخابات | ریاست جمهوری | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz